Artyści 2018

Cassegrain

Infrastructure, Germany

W świecie techno, marka Cassegrain mówi sama za siebie. Wydawnictwa w takich labelach jak Prologue, Infrastructure New York, Killekill i Ostgut Ton wskazują, że na stałe zaznaczyli swoje miejsce na scenie.

Alex Tsiridis i Hüseyin Evirgen, dwóch artystów stojących za Cassegrain, utworzyli projekt spotykając się po raz pierwszy na Redbull Music Academy w Barcelonie. W kolejnych latach, kontaktowali się ze sobą mailowo, dopóki na stałe nie osiedli się w Berlinie gdzie dzielą studio.

Muzyka Cassegrain to połączenie IDM, deep techno oraz eksperymentalnych brzmień.

Throwing Snow

Houndstooth, UK

Throwing Snow to alias producenta Rossa Tones’a. którego twórczość porównywana jest do takich artystów jak Shackleton, Martyn czy Machinedrum. Zadebiutował w 2007 roku Epką Footnotes w swojej własnej wytwórni A Future Without. Brał również udział w trip hopowym projekcie Snow Ghosts z Hannah Cartwright i Oli Knowles. W 2013 i 2014 roku brał udział w trasie koncertowej Bonobo. Throwing Snow jest kwintesencją tego czym muzycznie jest dla nas Kaskada Festival. Jego muzyka to połączenie IDM, house, dubstep, trip hop, ambient i UK Bass.

Nur Jaber

OSF

Pochodząca z Libanu Nur Jaber ostatnie lata spędziła bardzo aktywnie w studiu pracując nad swoją autorską muzyką, różnymi eventami oraz swoim własnym labelem OSF na którym niedawno ukazał się jej debiutancki przesiąknięty IDM, ambientem oraz muzyką klasyczną album.

Piotr Bejnar

Otake Records

Piotr Bejnar to nazwisko nieobce fanom muzyki elektronicznej w naszym kraju. Czy to w studiu czy podczas występów na żywo Piotr zawsze szuka innowacji, dzięki której zaskakuje słuchaczy oraz samego siebie. Właściciel Otake Records oraz 2529KM sub–labelu skoncentrowane na dub techno. W zeszłym roku publiczność doczekała się jego pierwszego albumu zatytułowanego ‘Album’ na którym można usłyszeć kooperację m.in. z Krystyną Czubówną, Baash, Kasp.

CJ Art

Deepersense Music

CJ Art to jeden z głównych aliasów Artura Fabiańskiego – producenta, realizatora dźwięku, dziennikarza muzycznego i DJ-a urodzonego w Warszawie, który graniem zajmuje się od niemal dekady, a produkcją muzyki elektronicznej już od dobrych kilku lat.
Dostanie się do konkursu zorganizowanego przez jednego z najbardziej znanych djów na świecie, Markusa Schulza, stało się początkiem długiej i owocnej drogi, której efektem jest wiele ciekawych wydawnictw w kraju i na świecie.

Michał Gutkowski

raveorder.pl

Poznański dj, producent i promotor. Organizator Kaskada Festival. Od 2015 roku, kiedy pojawił się na scenie, sukcesywnie rozwija swój warsztat djski i producencki. Rok 2017 był dla niego szczególnie owocny. Przyniósł pierwsze oficjalne wydawnictwo dla Luzztro Records oraz występy na Audioriver i scenie Luzzter podczas jesiennego Instytutu.
W swoich setach eksploruje różne zakątki muzyki techno, szukając tego co nowe i nieoczywiste zachowując przy tym taneczny i hipnotyczny groove.

Phil Jensky aka Deaf Can Dance

Artysta, który ze swojej słabości (wada słuchu) uczynił swoją siłe, pokazując, że mimo przeciwnością losu można robić to co się kocha. Prezentowana przez niego muzyka to podróż przez orientalne, mistyczne, pełne magii brzmienia z gatunków downtempo i house.

El'Mirka

Zielona Góra

Elmirka to miłośniczka winyli pochodząca z Zielonej Góry, współzałożycielka agencji Plug&Play. W jej setach odnajdą się (lub przyjemnie zgubią) zakochani w muzyce techno. Znana z wyśmienitej selekcji, wynikającej z wielogodzinnego przeglądania releasów takich wytwórni jak: Drumcode,Turbo, Artisitka, Losing Suki, Kommunication, Pets Recordings, 8Bit, Keinemusik czy Suara.

Deep Depot

Projekt Pralnia / Wrocław

DEEP DEPOT to projekt założony w 2015 przez Norfa, Alda i Jaha. Kolektyw odpowiedzialny jest za wiele imprez ze światowej sławy czołówką sceny oraz Hedone Festiwal. Cała trójka kocha Deep Depot szczerą, ojcowską miłością. Dlatego nie zamierzają na tym poprzestać i każde wydarzenie sygnowane >DD to coś nowego i nieprzewidywalnego.

Bonjour Ben

Lush Life / Germany

A key member of Leipzig collective Lush Life, Ben has toured extensively, enthralling audiences from Berlin to Brazil. Not shy to experiment, he’s quickly made his name with eclectic mixes and performances characterized by deep and organic grooves.

Feelaz

Poznań

Za gramofonami od 2 dekad, zwiedził większość klubów w Polsce oraz wielokrotnie prezentował swoją wizję muzyczną poza granicami kraju.
Jego wizytówką stał się różnorodny i żywiołowy styl mixowania. Uwielbia łączyć różne stylistyki i nieoczekiwane zwroty przez co trudno go zaszufladkować.

Maryo

Żyrardów

12 lat za deckami, przez wiele lat związany z klubem 3Art, obecnie rezydent częstochowskiej Rury, członek kolektywu Red City Sounds. W swoich miksach zawsze stara się łączyć radość, profesjonalizm i „emocjonalne muzyczne momenty” niezależnie od tego czy bliżej mu w trakcie seta do house czy techno.

Aksamit

Affekt A / Wrocław

Wrocławska dj’ka, rezydentka Projektu Pralnia, współzałożycielka projektu Affekt A. Uwielbia grać z czarnych płyt, a jej największą inspiracją są działania włoskiej sceny muzycznej. W jej kompozycjach usłyszycie hipnotyzujące dźwięki od ambientu po deep techno.

Terstin

Revive

Terstin to zadeklarowany fan nowoczesnego brzmienia, który w swoich miksach lubi zaskakiwać niekonwencjonalnymi utworami, często z pogranicza różnych gatunków. Artysta wyrabiał styl na europejskich parkietach, a obecnie można go usłyszeć głównie w Polsce, gdzie odpowiedzialny jest za projekt Revive.

RTMTS

Revive

Za tym skrótem kryje się Robert Matysiak, nasz rodak na stałe mieszkający w Berlinie, członek kolektywu Revive. W swoich mixach lubi uciekać do dźwięków pełnych przestrzeni, ale to zamiłowanie do energetycznego brzmienia ma kluczowy wpływ na jego starannie kształtowany styl.

Maureen Raven

Revive

Zamiłowanie do nieoczywistych dźwięków w połączeniu z bezkompromisowym stylem sprawiają, że występy Maureen Raven są podróżą pełną zaskakujących zwrotów akcji i uderzających emocji. Artystka stawia na nowoczesne i hipnotyczne brzmienie wypełnione mrokiem.
Na swoim koncie posiada niezliczoną ilość występów w topowych miejscach na mapie sceny elektronicznej.

Veronique

Poznań

Djka oraz promotorka, od 4 roku życia mocno związana z muzyką. Wokalistka, pianistka oraz gitarzystka, po szkole teatralnej.
Swoją miłość do elektroniki odkryła 2 lata temu. Dj-ką z rejwerki stała się całkiem niedawno, ale grała już w takich klubach jak Smolna, Szpitalna 1, Projekt LAB, Schron czy Luzztro. Miłuje się w mocnym, eklektycznym, nieoczywistym techno. Założycielka kolektywu oraz cyklu imprez The Meaning Of Rave oraz Femme Fatale.

MamJazza

Gdańsk / Toruń

MamJazza – dwóch przyjaciół: Michał Mike i Marcin Wojciechowskiego, u nich techniczne dźwięki spotykają się z przestrzenią muzyczną trąbki. Obaj komponują i grają. Połączyła ich pasja, teraz grają razem eksperymentując z dźwiękiem i harmonią. Koncertują od 2017, zagrali m. in. w Sfinks700, Projekt Lab, Smolna, Luzztro, Gamma Festival, SeaZone czy na tegorocznym Wooded City Festival. Pracują obecnie nad debiutanckim albumem „Two Old Men”.

WOSK

Poznań

WOSK SOUNDSYSTEM aka Chłopaki z Sąsiedztwa, to kolektyw dj-ski, dwóch kumpli, kolekcjonerów płyt winylowych. Na przełomie 2013-2015 prowadzili w Poznaniu mały klub o nazwie WOSK. Ich sety to połączenie różnych stylów i epok undergroundowej muzyki tanecznej: leftfield disco, soul, house, world music, dub, ambient, techno. Od zeszłego roku związani z klubem TAMA, gdzie współorganizują imprezy bliskie ich muzycznym fascynacjom.

Rats Milk

Szczecin / Copenhagen / PCV CREW

Gra od 2006 roku, a razem z przyjaciólmi (PCV Crew) organizuje cykl imprez – Beat Junkies. Jego styl łączy przestrzenne brzmienia, które przeplatają się z głębokimi neurotycznymi akcentami. Dzięki kreatywnej syntezie i muzycznemu eklektyzmowi stał się rozpoznawalny w środowiskach undergroundowej elektroniki w Polsce. Oprócz drum & bass sięga po produkcje techno, tech house, bass music. Obecnie organizuje miejski festiwal „Come With Us” w Szczecinie.

Miami Ufo Tour

Poznań

House, SpaceSynth, BrainDance, SpaceDisco, Illbient, Vaporwave, Baleric

Scena basowa 2018
Subbase & Korzenie Poznania

Dub Across Borders

Rohs! Records / Berlin

Jest to ogólnoświatowy dub projekt, Dub Across Borders zawsze rozwija się przez kolaboracje z innymi artystami oraz czerpanie inspiracji z miejsc, które odwiedził mieszając składniki zebrane w Południowej Ameryce, Afryce, Skandynawii i innych zakątkach świata. Muzycznie oscylujący pomiędzy transcendental steppas rhythms & jungle-infused tribal grooves, aż po wolniejsze dub techno z domieszką folkloru – wszystko to jest miksowane live kierując gest do pionierów rzemiosła.

Squarewave

New World Audio / Londyn

Urodzony i wychowany w Londynie DJ Squarewave jest zaangażowany w muzyczną scenę od 16 roku życia. W 2006 roku zawarł znajomość z Nasha Records. Wraz z przyjacielem Shandym i bratem Sukh Knightem – narodził się nowy kolektyw zwany Nasha Experience. Squarewave wypuścił tracki w największych wytwórniach sceny hip-hopowej i dubstep’owiej, takich jak Boka Records, Hench Recordings Moonshine Records i z muzyką licencjonowaną do Ministry of Sound i Rinse FM.

Ashwagundub

Korzenie Poznania / Poznań

Poznański projekt powstały w 2016r., którego członkami są DJ/promotor Buju oraz DJ/producent Morc in Dub. Ich selekcja oscyluje pomiędzy heavy dub, spiritual dub i steppers, w których przestrzeniach pojawiają się brzmienia instrumentów etnicznych czy dalekowschodnich mantr. Ich sety opierają się na miksowaniu czarnych pereł, dokładając również tjuny w wersji cyfrowej. Współorganizatorzy Dub System oraz Korzenie Poznania – the Roots of Perception.

Caveman

Korzenie Poznania / Poznań

Działa od 2016 r. DJ, producent i multiinstrumentalista. W swoich setach przeplata gatunki o podłożu bassowym, od neo-cumbii przez psychill, psydub po dub i jego pochodne. Uznany na scenie psychodelicznej gdzie prezentował się m. in. na Samsara Europe Festival, Burning Mountain w szwajcarskich Alpach, polskich LAS Campach, Mayaku czy Obudzić Sypialnie. Występował u boku m.in. Infected Mushroom, Desert Dwellers.

Collie Weed

Ictus / Poznań

Selektor, DJ i czasem promotor działający na polskiej scenie reggae od 2001 roku. Jego fascynacje muzyczne zakreślają szerokie spektrum gatunkowe, co usłyszeć można podczas jego wyłącznie winylowych setów: od rock steady, tradycyjnego reggae, ragga-hip-hopu, aż do wszelkiej maści elektronicznych hybryd wspomnianych gatunków muzycznych. Prowadził ponad 500 spotów radiowych w Radio Afera.

Moony

Korzenie Poznania / Poznań

Poznański producent muzyki psydub, członek załogi Korzenie Poznania. Od roku 2016 grywa na festiwalach oraz w klubach prezentując swój live act. Grał m.in. na takich wydarzeniach jak Las Camp/Las Tribe, Samsara Europe Festival, Dub System, Dub Temple, Korzenie Poznania – the Roots of Perception, Silver Lake, Dub Warriors, Slot Art, Natural Unite, Pure Psychodelic czy Psyweekend.

Astrowilk

Upojeni Label / Poznań

Dj i Producent z Poznania, muzyką elektroniczną interesuje sie od 2010 roku. Głównie reprezentuje muzykę trap, dubstep, future bass, glitch-hop.
Wielbi każde elektroniczne brzmienie, kolekcjonuje najlepsze kawałki, selekcjonuje numery najlepiej jak potrafi czym napędza publikę, która daje mu siłę do dalszej pracy. Członek grup Upojeni Label, Soho Palace oraz Synesthesia.

Dub Creatures

Poznań

Założony w 2017 roku, poznański kolektyw muzyki basowej to grupa przyjaciół: Michał [Grya Nanakashu], Adrian [Creatures Sounds] , Adam [Radar] i [Szczepan]. Wychowankowie takich basowych wojowników jak Hitman, K.O, czy NSA crew. Grali m. in. podczas Korzenie Poznania, Sfinks700, Subbase ft Sukh Knight, Protokultura, Projekt Lab, Vege Dub Night, Void Session.

K.O

Poznań

K.O to poznańska wartowniczka bassowych wibracji. Lubuje się w orientalnych i instrumentalnych, ale często bardzo technicznych, ciężkich i mrocznych brzmieniach oscylujących między 130 a 175bpm. Uwielbia lokalny klimat piwnicy, jak i popisy w słonecznych strefach muzycznego doładowania. Szczególną atencję kieruje jednak w stronę niskich i ciemnych pasm, brzmień uzbrojonych w artylerię gunfingerów i brudnych rewindów.

  Killyrgod

  Poznań

  Raper, producent, grafik komputerowy oraz Dj w jednej osobie. Killyrgod to swoiste alter ego Doluna, czyli poznańskiego speca od wiertarek i głębokich 808’ek. Nie tylko doświadczony producent muzyczny, grający jedne z najtłustszych bębnów w Polsce, ale też przemytnik euforycznej energii na parkietach klubów, niczym bohater o mocy miliona wybuchających słońc. Raper z 13-letnim stażem i owocną współpracą z takimi muzykami jak np. Wac Toja, Kajman czy DJ Soina.

  Malcontent

  Stale niezadowolony ze wszystkiego, fanatyk muzyki basowej. Od wielu lat związany z niskimi częstotliwościami. Fundamentami jego selekcji są energia i emocje. W swoich setach edukuje klasykami, jak i zaskakuje nowymi produkcjami tworząc dynamiczną mieszankę dubstepu.

   PsychoLok

   Stoned Label / Poznań

   Od PsychoLoKa możemy spodziewać się przekroju muzyki basowej w tempie ok. 70/140/145 bpm – od bangerowych trapów, poprzez stary i nowy dubstep w każdej formie, dub , grime, a nawet rap. Wspólnym mianownikiem jego selekcji jest moc, bass i charakterystyczna pulsacja. Od 2018 r. aktywny działacz Poznańskiej sceny basowej. Promotor poznańskiego klubu Schron. Organizator czwartkowego cyklu SubBase a także cyklów SubBase Terror, SubBase Mistical oraz SubBase Trap.

   Artyści 2017

   Alex Niggemann

   Aeon/Soulfooled Berlin, Niemcy

   Wytrwałość i upór to niewątpliwie cechy które pozwoliły Alexowi znaleźć się w gronie najbardziej pożądanych djów na scenie.
   Jego produkcje oscylującące między deep housem, progressivem oraz techno to tzw. parkietowe bomby, które do tej pory ukazały się w takich wytwórniach jak m.in 8bit, Poker Flat czy jego własnych Aeon i Soulfooled.

   Bwana

   Aus Music/LuckyMe, Toronto/Kanada

   Wschodząca gwiazda elektroniki z Kanady. Swoją przygodę zaczynał od dubstepu i połamanej elektroniki jednak po czasie odkrył miłość do hipnotycznej stopy na raz w metrum 4/4. Jego produkcje to eklektyczna kolekcja brzmień, którym cieżko nadać jakiekolwiek ramy. Dotychczas wydawał w takich wytwórniach jak m.in. Aus Music czy LuckyMe – gdzie wydał swój eksperymentalny album bazujący na samplach z legendarnej serii anime – Akira.

   Ishome aka Shodawax

   Moskwa / Rosja

   Rosjanka tworząca elektroniczną muzykę z pograniczna housu, techno i IDMu. Zasłynęła szerzej wydanym w 2013 roku (pod patronatem moskiewskiej wytwórni Fuselab) albumem „Confessions”, od pierwszych chwil zdobywając rzeszę fanów na całym świecie. Utalentowana producentka łączy w swoich utworach melancholijną elektronikę, ambient, breakbeat, techno i bass definiując muzykę na swój sposób.

   Pidgyn

   Berlin / Poznań

   Ptak z przestrzeni dźwiękowych, które wchodzą w rezonans z każdą komórką Twego ciała. Poprzez fuzję minimalizmu i improwizacji z gitarą, efektami oraz organami basowymi artysta tworzy muzykę, którą podpiąć można pod takie gatunki jak ambient / chill-out czy drone.

   El'Mirka

   Zielona Góra

   Elmirka to miłośniczka winyli pochodząca z Zielonej Góry, współzałożycielka agencji Plug&Play. W jej setach odnajdą się (lub przyjemnie zgubią) zakochani w muzyce techno. Znana z wyśmienitej selekcji, wynikającej z wielogodzinnego przeglądania releasów takich wytwórni jak: Drumcode,Turbo, Artisitka, Losing Suki, Kommunication, Pets Recordings, 8Bit, Keinemusik czy Suara.

   Truant

   Warszawa

   Truant czyli Patryk Szulc – urodzony w Warszawie, kilkanascie lat spędził w centralnym Londynie, skąd czerpał pierwsze inspiracje muzyczne.
   Pierwszy raz za gramofonami stanął w 2004 roku w legendarnym, nieistniejącym już, stołecznym klubie Paragraf 51.
   Związany mocno z Warszawską sceną, rezydent klubu Luzztro, Nowa Jerozolima i nowego miejsca na mapie klubowej Warszawy – SMOLNA.

   Daniel Stetting

   Szczecin

   „You Can Be Free – stay underground” to słowa z którymi nie rozstaje się od wczesnych lat młodości kiedy to jeszcze z grupą znajomych tańczył breakdance’a i dla potrzeb własnych oraz przyjaciół wycinał, kompilował i sklejał pierwsze taśmy. Urodzony i wychowany w Szczecinie, zawsze przejawiał duże zainteresowanie różnymi stylami życia, subkultur, muzyki i wszechobecnej sztuki. Współtwórca nowej wytwórni Sonda Records oraz finalsita Burn Residency 2017.

   Kajko

   Gdynia

   Nocny motyl, włóczęga, poszukiwacz skarbów, a przy okazji DJ, organizator imprez i promotor muzyki elektronicznej. Twórca gdyńskiego imprezowego cyklu „Zaćmienie”, rezydent gdańskiej Cooltury. Na undergroundowej scenie obecny od 2010 roku.

   Feelaz

   Poznań

   Za gromofonami od prawie 2 dekad. Zwiedził większość klubów w Polsce, oraz wielokrotnie prezentował swoją wizję muzyczną poza granicami kraju, m.in. w Berlinie (Tresor, Berghain Kantine, Suicide Circus), Kijowie (Kievbass), na Malcie (Liquid) czy w Londynie (Ginglik, Egg, Gramaphone). Od 2012 prowadzi poznański sklep płytowy Vinylgate Recordstore.

   Paryss

   Gdańsk / Sopot

   Ojciec założyciel kultowego już cyklu imprez – Bułka Parysska, swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1998 roku i na ten okres datuje zakup pierwszych winyli. Z roku na rok jego poczynania nabierały rozpędu. Jest prekursorem trójmiejskiej sceny electro i jednym z pierwszych w tym stylu w kraju. Jest cenionym organizatorem i promotorem, na swoich eventach gościł czołówkę polskich wykonawców, jak i zagraniczne gwiazdy.

   kEczuP

   Wrocław

   Jako DJ nie ogranicza się gatunkowo. Nie stroni od wokali, ale lubi, gdy towarzyszy im niepokój, uznawany przez niego za najważniejszy (jeśli nie jedyny) wspólny mianownik preferowanej przez niego muzyki. Stara się znaleźć połączenie pomiędzy eklektycznym podejściem do niszowych produkcji a muzyką uniwersalną, balansującą nieraz na granicy kiczu – niczym filmy Tarantino, których jest wielkim fanem.

   Thomas Palec

   ATOM

   Od wielu lat na Poznańskim rynku muzyki elektronicznej jako indywidualnie działający DJ a także członek wspólnie tworzonego z przyjacielem team-u ( Tralien-em) „ATOM”. Na przestrzeni lat jego gust muzyczny ewoluował w kierunku muzyki Technicznej, w której na dzień dzisiejszy odnajduje się najlepiej. Poprzez stały rozwój muzyczny i bardzo selektywny dobór utworów, sprawia że jego sety są zawsze dobrze przyjmowane, nawet przez najbardziej wymagającą publikę.

   Anja

   Abu Dhabi / Poznań

   Anja dja i producenta urodzona w Polsce, aktualnie rezydująca w Abu Dhabi, UAE. Zaczynała w bardzo młodym wieku w lokalnym radiu, co zaowocowało późniejszymi bookingami w klubach w polsce i krajach centralnej europy. Z czasem otrzymała szansę pracy jako promotor przy takich festiwalach jak Sensation White, Creamfields, Gatecrasher gdzie miałą okazję uczyć się od topowych djów na świecie co wykorzystuje po dziś dzień.

   Rave Novak

   Audiopole/BLCKSTR Poznań

   Jego przygoda z muzyką trwa już dobre 20 lat, ale pierwszy elektroniczny live zagrał w poznańskich 8 Bitach w lutym 2016. Można było go również usłyszeć m. in. na Audiopolu czy Summer Contrast Festiwal. Wielbiciel sprzętowych live actów, o syntezatorach mógłby rozmawiać godzinami, kocha analogi i sam lutuje sobie modulary. Należy do kolektywu BLCKSTR, grającego technicznie, wyłącznie na żywo i pomaga przy organizacji Audiopola.

   Mitch & Milosh

   Agregatik / ATR Kollektiv

   Dwójka przyjaciół tworzących kolektyw ATR oraz organizujących pod szyldem Agregatik leśne rave’y w puszczy noteckie.
   Pasjonaci głębokich, melodyjnych brzmień balansujących między housem a techno, przede wszystkim jednak miłośnicy dobrej muzyki.

   Elvira

   Rewir

   DJ i producent z Poznania, związany z kilkoma projektami muzycznymi, takimi jak I’m so Addicted, Fini Est, czy Rewir. Po kilku latach doskonalenia techniki DJingu i kolekcjonowania płyt wypracował muzyczny styl, oscylujący pomiędzy pomiędzy acid techno i house. Obecnie skupia się na pracy w studio, gdzie w oparciu o analogowe syntezatory, automaty perkusyjne i software tworzy własną muzykę, przygotowywaną później w formie energetycznych live’ów.

   T.Picker

   Be Kolektiv

   Poznański producent muzyczny, założyciel zespołu Undertape. Związany z BE Kolektiv i berlińskim labelem PRCPTN. Grywa live acty w tempie 126BPM o dość surowym brzmieniu. Ciepła dodają wyczyny Ruty, która wspiera projekt od strony wokalnej. Gościł w klubach w Polsce, Niemczech i Francji, a także na festiwalach Kaskada, Audiopole czy Fort Fest.

   Michał Gutkowski

   Be Kolektiv / Polish Rave Order

   Kameleon poznańskiej sceny klubowej, prezentujący swoją selekcję zarówno w undergroundowych klubach jak i tych bardziej komercyjnych. Aktywny promotor odpowiedzialny za imprezy spod szyldu Be Kolektv, w szczególności Secret Rave oraz Kaskada Festival.